Wydaje się niemożliwe? Najciekawsze na koniec! Aby móc coś takiego w ogóle stworzyć potrzeba poza samą wyobraźnią i chęcią poświęcić ponad 13 tysięcy godzin pracy w zespole oraz ponad milion elementów. Całość została odwzorowana ma tyle dokładnie, że we wnętrzu znajduje się m.in. lusterko wsteczne a tylne skrzydło się wysuwa. Jeśli to mało dla kogoś to teraz najlepsze. Samochód może się samodzielnie poruszać. Jak to możliwe?
Podobnie jak w modelach LEGO Technic dostępnych na sklepowych półkach zbudowano silnik tylko... trochę inaczej. 2 304 silniczki z serii Technic zostały połączone w jedną całość oraz zasilone bateriami umieszczonymi na przodzie auta. Dodatkowo użyto 4 000 kół zębatych i łańcuch. Taki zestaw jest w stanie wygenerować 5,3 KM i 92 Nm. Nie jest to może dużo szczególnie, gdy samochód z LEGO waży tyle ile koni ma prawdziwy egzemplarz (1 500 kg), ale pozwala ruszyć z miejsca. Jaki czas do setki? Ciężko powiedzieć, bo prędkość maksymalna wynosi 30 km/h z czego jak na razie udało się osiągnąć jedynie 20 km/h.
Niestety tego modelu nie będzie można kupić, ale dla wszystkich chętnych pozostaje wersja w skali 1:18 z ilością ponad 3 tysięcy elementów. Nie będzie to tak dokładny model, ale nadal niesamowity i robiący wrażenie szczególnie, że zbudujemy go własnymi rękami. Teraz rodzi się pytanie. Jaki będzie następny samochód zbudowany z kolcków LEGO i czy ustanowił nowy rekord prędkości bijąc tym samym Chirona?
Film przedstawiający model
Film ze składania modelu
Galeria zdjęć
Foto. LEGO
W takiej wersji podoba mi się jeszcze bardziej. Dobrze, że istnieją tacy zakręceni ludzie, którzy są gotowi poświęcić swój czas na takie projekty.
OdpowiedzUsuńWow ale czad :D Mój chłopak zbiera metalowe modele samochodów i w swojej bogatej kolekcji ma również ten model, który jest niesamowity i ma w sobie coś co do niego przyciąga.
OdpowiedzUsuń